Fikri veya projesi olan girişimciler, projenin ve fikrin gelişmişlik derecesine göre; Ön Kuluçka Aşaması, Kuluçka Aşaması, Şirket Aşaması olarak dünyada kabul edilmiş başlıklar altında toplanabilir.

N.K.Ü. Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde iş fikri ya da hayata geçirmek istediği bir projesi olan öğrencilerin başvurabileceği Ön Kuluçka Merkezi yer almaktadır. 1 yıllık süre boyunca ücretsiz ofis alanıyla birlikte internet, elektrik, temizlik gibi genel giderlerin de karşılandığı Ön Kuluçka aşamasında öğrenciler N.K.Ü. Teknoloji Transfer Ofisi’nin de destekleriyle fikirlerini ya da projelerini geliştirmeye çalışmaktadırlar. Bu kapsamda Teknoloji Transfer Ofisi ücretsiz olarak fikri mülkiyet, şirketleşme, yatırımcılarla ilişkiler, hibe programlarından yararlanma konularında danışmanlık ve mentorluk sağlamakta olup 1(bir) yılın sonunda şirket kurmak isteyen öğrenciler Kuluçka aşamasına transfer olabilmektedirler.

İş fikri ya da projesi olan öğrencileri Ön Kuluçka Merkezimize başvurmaya davet ediyoruz. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenleri NKÜTEK Yönetici A.Ş. TGB-2’deki Teknoloji Tranfer Ofimize bekliyoruz.