NKÜ TEKNOPARK bünyesinde yer almak isteyen firmalar veya şahıslar ön başvurularını web sitemiz üzerinden online olarak, başvuru formunu 3 nüsha halinde hazırlayarak teknopark yönetim ofisine müracaat ederek yapabilirler. Başvurular ücretsizdir.

 

Ön Başvuru, NKÜ TEKNOPARK bünyesinde faaliyette bulunmak isteyen firmaların Esas Başvuru sürecini hatasız, hızlı ve etkin bir şekilde tamamlamaları için yapılan bir danışmanlık aşamasıdır. Ön Başvurunun amacı firmanın NKÜ TEKNOPARK bünyesine dahil olmasında kanuni bir sakınca bulunup bulunmadığı ve formların şeklen ve içerik olarak doğru doldurulmuş olmasından emin olmaktır.

Online başvuru için aşağıdaki linkte yer alan formu doldurunuz.

Formların doldurulması ile ilgili her türlü sorunuz için NKÜ TEKNOPARK hizmetinizdedir.

Başvuru Adımları

Başvuru Formu

Online veya Ekteki Form doldurularak Başvuru Yapılır.

Ön Değerlendirme

Ön Değerlendirme sonucu NKÜ TEKNOPARK Yönetimince firmaya bildirilir.

Hakem Heyeti Değerlendirmesi

Esas Başvuru dosyasını eksiksiz şekilde teslim eden başvuru sahiplerinin dosyaları “Hakem Heyeti” tarafından değerlendirilir. Kurul gerekli görürse başvuru sahipleri değerlendirme kurulu toplantısına katılarak, sunum yaparlar. Kurul dosyanın değerlendirmesini yapar ve hazırladığı raporu son karar organı olan NKÜ Teknopark A.Ş. Yönetim Kuruluna iletilerek nihai sonuç başvuru sahibine bildirilir.
Yerleşim

Yer Tahsisi

Başvurusu kabul edilen firmalara uygun bir yer bulunması durumunda hemen ofis tahsis edilir, aksi halde bekleme listesine alınırlar.

Firmalar başvuru formlarını doldururken aşağıdaki hususlara dikkat etmelidirler:

  • Başvuru Formunda ki açıklamalar dikkatle okunmalıdır.
  • Başvuru formundaki bilgilerin hakem heyetinin kararında belirleyici olacağından hareketle; firmanın ARGE ve yazılım geliştirme yeteneği ve birikimi, NKÜ Teknopark‘ta gerçekleştirilecek projelerin ilgili Yasa ile NKÜ Teknopark amaç ve hedeflerine uygunluğu, üniversitelerle yapılacak işbirliği net bir şekilde ifade edilmelidir.,
  • Geçmiş proje deneyimleri ve uygun referanslar eklenmelidir.
  • Başvuru formunun ekinde firmanın son 3 (üç) yıllık bilanço ve kar/zarar tabloları, ticaret sicil belgesi, idari yapılanma şeması ve açıklamaları, misyon ve vizyonunun özeti, yönetici personel özgeçmişleri, Ar-Ge yöneticilerinin deneyim ve çalıştıkları projeleri de içeren özgeçmişleri de yer almalıdır.

Başvuru süreci ve Teknopark ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular Bölümünden aradığınız cevapları bulabilirsiniz.